Katažyna Kostygin

Balandžio 20-23 dienomis AIESEC Lietuva Vilniaus filialas pristatė įmonių socialinės atsakomybės savaitę, kurios metu vyko įvairūs renginiai ir įmonių socialinės atsakomybės konferencijos. Viena iš tokių konferencijų -  „Socialinė atsakomybė: krizė - geriausias laikas duoti”,  ją vedė „RIMI” prekybos tinklo atstovė spaudai Rasa Juodkienė.

Svarbi maisto kokybė

Kiekvienas prekybos centras norėdamas būti socialiai atsakingas turi rūpintys savo maisto kokybe. Kaip teigė R. Juodkienė, kad „RIMI” yra vienintelis parduotuvių tinklas, kuris neprekiauja maistu, kurio galiojimo laikas yra pasibaigusia ar besibaigiančia galiojimo data. Jie tokiu būdu rūpinasi žmonių gerovę, kadangi Amerikoje labai didelis kiekis žmonių apsinuodiję tokių maistu. Taip pat „RIMI” kaip pirmoji pažymėjo prekes, kuriuose yra genetiškai modifikuotų organizmų. Žinoma tiekėjai nubuvo šituo patenkinti, jie grasino teismais, kad nutrauks sutartis. Tačiau atstovės spaudai teigia, jog jie neturi ko slėpti.

Svarbi ir produktų kilmė

„ICA” yra vienas didžiausių „RIMI” akcininkų. Šiemet  Lietuvai buvo pasiūlytas projektas „Landscape project”, kurio pagrindinis tikslas ištirti prekių kilmę. Kaip teigė R. Juodkienė „75 ančių plunksnų reikia vienam užklotui pasiūti, didžioji dauguma paukščių yra nupešami gyvi. Kai „ICA” apklausė savo tekėjo iš kur jis gauna pirminę medžiaga, kas yra jos gamintojas ir kai buvo sužinoti tam tikri faktai, sutartis su juo buvo nutraukta. „ICA” neturi pūkinių antklodžių”. Tai vienas iš daugelių pavyzdžių kodėl reikia žinoti prekės kilmę.

Lygios teisės visiems

Ilga laika įmonė turėdavo teisintis dėl savo vienų ar kitų sprendimų. Vienas toks sprendimas buvo neįgaliųjų įdarbinimas. Nors iki šiol visuomenėje yra nuomonė, tad tai yra tik neįgaliųjų žmonių išnaudojimas, o ne integravimas į kitą visuomenės dalį. R.Juodienė papasakoja istoriją, kuri parodo, kodėl neįgaliųjų įdarbinimas yra gerai. „Mes turime vieną darbuotoją, kuriam yra apie 60 metų. Tai vienas uoliausių salė darbuotojų. Kai jis pradėjo dirbti jam buvo patikėta traukti šaldyta gaminiai ir po kiek laiko jo vadovė pastebėjo, jog tame skyriuje yra absoliuti netvarka: koldūnus su mėsa ir grybais sudėta į vieną vietą, daržoves sumaišo<…>. Jis sumaišydavo produktus, todėl, jog nemokėjo skaityti, o mūsiškiai nemokėjo kurčnebylių kalbos. Tai mes ji išmokėme skaityti, o saviškius gestų kalbos. Dabar visi susikalba.” Taigi darbas, o ne gyvenimas vien iš pašalpų leidžia žmogui nesijusti atstumtam.

Šviesi ateitis

Kaip sako „RIMI” spaudos atstovė, tai nors kasdienybėje iškyla sunkumų tačiau ji mato šviesią ir dorą ateitį „Mūsų didžiausiai tikslai yra: sustiprinti pirkėjų ir .darbuotojų pasitikėjimą, kad mes esame etiška bendrovė, kad dirbame pagal principus ir moralės principai mums yra ir bus svarbus moralės principai.”

Patiko (0)

Rodyk draugams