Martynas Klimas

Balandžio 23 dieną ISM vadybos ir ekonomikos universitete vyko įmonių socialinės atsakomybės konferencija „GREEN INC.” Ji buvo dalis AIESEC organizuojamos „Įmonių socialinės atsakomybės savaitės”. Pranešimą apie savanoryste konferencijoje pristatė Jūratė Jakimavičienė, TEO socialinės atsakomybės projektų vadovė.

Ką žinote apie savanorystę?

Pranešimą ji pradėjo pristatydama visuomenės nuomonės tyrimą, praeitą vasarą atliktą TNS-Gallup. Jo metu buvo stengiamasi išsiaiškinti, kas yra savanoris lietuvių akimis. Asociacijos, žmonėms kylančios paminėjus žodį „savanorystė”, paprastai patenka į tris kategorijas: savanoriška veikla, darbas be atlygio arba kariuomenė. Paskutinis atsakymas pasitaikydavo dažniausiai. Tuo pačiu tyrime išsiaiškintos trys pagrindinės savanorystė kryptys: pagalba seneliams ir ligoniams, aplinkos tvarkymas ir donorystė. Iš šių duomenų sprendžiama, kad savanorystė suprantama gan siaurai, palyginus su kitomis šalimis, kur žinoma daugiau tokios veiklos sričių.

Lietuviui tik duok padirbėt

Pranešėja teigė, kad nustebino tai, jog tyrimo metu buvo nustatyta, jog net 46 proc. respondentų atsakė dalyvavę savanoriškoje veikloje per pastaruosius metus. Užsienyje šis skaičius tesiekia 8 proc., tačiau tai gali paaiškinti tai, kad užsienyje tai suprantama kaip priklausymas organizacijomis ir atkaklus, sistemingas darbas. Dažniausiai Lietuvoje savanoriauja moksleiviai studentai, kaip argumentaciją pateikiantys norą padėti, pasijusti reikalingiems, susirasti draugų. Iš norimų pagalbos sričių buvo paminėti darbas su vaikais, seneliais ligoniais, aplinkos tvarkymas ir gyvūnų priežiūra. Pagrindinės kliūtis yra laiko stoka, nežinojimas kur ir kaip padėti bei sveikata - pastarasis buvo dažnas tarp senyvo amžiaus žmonių.

Iš verslo perspektyvos

J. Jakimaviečienė teigė, kad savanorystė svarbi ir verslo organizacijoms. Pasak jos, įmonės direktorius Ramūnas Šikšta 18 metų priklauso organizacijai „Big Brothers Big Sisters”, suteikiančiai pagalbą ir paramą vaikams bei paaugliams. Dar vienas darytas tyrimas parodė, kad savanorystė yra išnaikinta iš Darbo kodekso ir nėra taisyklių įforminti savanoriams. Šios dalies konferencijos dalyviams buvo pasiūlyta pažaisti simuliacinį žaidimą. Jame jie galėjo įsijausti į verslo ir visuomenių organizacijų, siekiančių pagalbos savanorystės organizavime, vaidmenis.

Patiko (0)

Rodyk draugams