Dr. Ana Lisowska

Dr. Ana Lisowska

Kovo 19 d. Lenkų instituto organizuotoje mokslinėje konferencijoje „Vidurio Europos įtaka Europos kultūros tapatybei“ pranešimą pranešimą skaičiusi dr. Ana Lisowska teigė, kad Lenkijos Žemutinės Silezijos vaivadija socialines problemas sprendžia gimstamumo didinimu, migracijos mažinimu, daugiavaikių šeimų skatinimu bei kova su alkoholiu.

Vilniaus pedagoginiame universitete (VPU) vykusioje konferencijoje Žemutinės Silezijos atstovė pasakojo apie Žemutinės Silezijos socialines problemas ir jų sprendimo būdus. Minėtoje vaivadijoje praeitais metais savivaldybės teikiama socialine pagalba naudojosi apie 150 tūkst. žmonių. Iš viso Žemutinėje Silezijoje vaivadijoje gyvena apie 3 mln. žmonių - mažiau nei dešimtadalis visų Lenkijos gyventojų.

Pasak pranešėjos, apskrities savivaldybė yra įsteigusi daugiavaikių šeimų rėmimo programą pavadinimu “2+3 ir daugiau”. Ja siekiama pašalinti neigiamą, daugiavaikes šeimas prie asocialiųjų priskiriantį stereotipą, kurti teigiamą jų įvaizdį. Daugiavaikės šeimos nariai taip pat gali gali gauti specialią kortelę, suteikiančią nuolaidas bei privilegijas medicinos, švietimo, laisvalaikio, kultūros bei kitoms paslaugoms.

Žemutinėje Silezijoje taip pat veikia ir talentingų vaikų “medžioklė”. Specialios socialinės programos “Aktyviai kartu su mumis” dėka verslininkai, vadovai ar filantropai yra skatinami prisidėti prie gabius vaikus auginančių šeimų išlaikymo. Dr. A. Lisowska tvirtino, kad taip jiems suteikiamos didesnės galimybės panaudoti savo talentą visuomenės gerovei.

Linas Valiukas

Patiko (0)

Rodyk draugams