Rūta Kupetytė

Balandžio 23 dieną ISM vadybos ir ekonomikos universitete vyko Įmonių socialinės atsakomybės konferencija - „Green Inc”. Klausytojai susipažino su socialiai atsakingo verslo idėjomis, kurias pristatė socialiai atsakingo verslo ekspertai.

Jūratė Jakimavičienė, telekomunikacijų bendrovės TEO socialinės atsakomybės projektų vadovė, parengė pranešimą „Savanorystė kaip verslo socialinės atsakomybės sritis”

 Beveik pusė Lietuvos gyventojų per pastaruosius metus savanoriavo

Konferencijos pradžioje J. Jakimavičienė pristatė praėjusių metų visuomenės nuomonės tyrimą, kaip visuomenė mato savanorius. Atlikus tyrimą paaiškėjo, jog lietuviams žodis savanoris asocijuojasi su armijos savanoriu. Tas pats tyrimas atskleidė, jog žmonės išskiria tris pagrindines savanorystės veiklas: pagalba ligoniams, gamtosauga ir donorystė. Tačiau, pasak J. Jakimavičienės, tai gana siauras supratimas, nes savanorystės sričių yra kur kas daugiau. Taip pat paaiškėjo, jog Lietuvoje net 46 % respondentų per pastaruosius metus dalyvavo savanoriškoje veikloje, o užsienyje tik 8 %. Tačiau, pasak TEO atstovės, šie skaičiai apgauna, nes europiečiai savanorystę suvokia kur kas plačiau: kaip priklausymą organizacijai skiriant kasdien po kelias valandas savanorystei. Tyrimo rezultatai parodė, jog pagrindinės savanorystės priežastys: noras padėti kitiems, noras būti reikalingiems, noras rasti draugų, o pagrindinės kliūtys: laiko stoka, nežinojimas, kur ir kaip galima padėti,  sveikatos problemos.

 Savanorystė išstumta iš darbo kodekso

J. Jakimavičienė plačiau papasakojo, kaip savanorystė plėtojama TEO. Pasak TEO atstovės, savanorystė svarbi ne tik pavieniams žmonėms, bet ir verslo organizacijoms. TEO bendradarbiauja su savanorių centru, išleido darbuotojams skirtą knygelę su aprašymu, kur galima savanoriauti. 2008 m. buvo atlikta savanorystės teisinės situacijos analizė Lietuvoje ir jo rezultatai parodė, kad savanorystė yra išstumta iš darbo kodekso, o savanorius priimančioms organizacijoms kyla daug problemų.

Įstaigų vadovai nežino, kaip sudaryti sutartis su savanoriai

Vėliau J. Jakimavičienę pristatė vaizdo reportažą iš seime vykusios konferencijos „Savanorystė Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos” Joje TEO generalinis direktorius A. Šikšta juokavo: „Kada universitetai baigti, vaikai užauginti, žmona vis rečiau pyksta, o į politiką nesiruošiu - savanorystė pats tas.” Konferencijoje pastebėta, jog savanorystė auga, bet labai trūksta pagarbos savanoriams. Taip pat, jog įstaigų vadovai nežino, kaip sudaryti sutartis su pagalba siūlančias savanoriais.

Konferencijos pabaigoje J. Jakimavičienė dalyviams pasiūlė pažaisti stimuliacinį žaidimą, kuriame jie buvo suskirstyti į grupes ir tapo nevyriausybine organizacija, verslo atstovais ir akademine organizacija.

Patiko (0)

Rodyk draugams